עלון קיבוץ גן שמואל

גיליון 87 | 19.04.2024


גם צמרות העצים מוכנות לחג

התמונה באדיבות גילה אולייר

משולחן המזכירים | איריס ועילם


חברות וחברים יקרים


חרתה של חירות

בערבו של יום שני הקרוב יתכנסו קהילות ומשפחות מהעם היהודי בארץ ובתפוצות לחגוג את חג הפסח. חג שבמרכזו עומד סיפור הפיכתנו מעבדים בארץ זרה לעם בן-חורין בארצנו.

זהו ללא ספק החג החשוב והמרכזי מבין חגי העם היהודי.

אך יחד עם זאת, ככל שליל הסדר הולך ומתקרב, הבטן מתכווצת ומתהפכת.

איך מתכנסים סביב שולחן עמוס כל טוב, שותים יין, שרים ומציינים את חירותנו יקרת הערך כאשר 133 חטופים, בשר מבשרנו, מוחזקים בתנאים שלא ניתן לדמיין במחשכים של עזה.

יש כאן דיסוננס שלא ניתן ליישב. כנראה שהשנה נציין את החג אך לא נחגוג.

כי בליל הסדר הזה לא חירותנו תעמוד במרכז, לא סיפור יציאת מצריים ולא עשרת המכות.

הלב שלנו עם החטופים ותפילותינו מכוונות להחזרתם הביתה – מיד!

גם כשנשיר ונשאל "מה נשתנה" – לא ניתן להתנתק מהמציאות ומיד עולה תשובה אחרת לשאלה מה שונה הלילה הזה מכל לילות הסדר האחרים שעשינו עד כה.


וגם אל נשכח שבערב החג עשרות אלפי אזרחים העקורים מבתיהם יציינו את "חירותם" בבתים שאינם שלהם. כאן, אצלנו, ישנם כ-100 מתארחים מ- 15 ישובים שונים מהצפון ומהדרום.

רגע לפני החג ברצוננו לשלוח לכל המתארחים היקרים שלנו - שתזכו במהרה לחזור לביתכם ולשגרת חייכם שביום בהיר אחד הופרה ועד היום לא שבה.

בימים אלו אנו עסוקים בשאלות כבדות על המשך יכולות האירוח שלנו בשנת הלימודים הבאה החל מ- 1.9. יש כאן סוגיות מורכבות של דיור וחינוך ואנו מבצעים את החשיבה בפורום רחב שהמלצותיו יגיעו בשבועות הקרובים למזכירות.


בחצי השנה שחלפה גם אנחנו עברנו כאן, באי הקטן שלנו, טלטלות רגשיות של כאב אדיר, פחד, חרדה ואובדן של תחושת הביטחון. עם התקרבותם של הימים הלאומיים (יום השואה, יום הזיכרון ויום העצמאות) עוצמת התחושות הקשות תעלה ותציף את כולנו.

לאור כל זאת, המזכירות מתכננת ב- 17.5 (שישי, בשעות הבוקר), מפגש קהילתי שיכלול ארוחת בוקר מפנקת, הרצאה מעניינת המתייחסת למצב במדינה ומעגלי שיח לשיתוף מחשבות ותחושות של החברות והחברים שיונחו ע"י קבוצת המנחים המקומית שלנו.

פרסומים מסודרים על המפגש יצאו בהמשך.

עד כאן להפעם, ושנדע בחג הקרוב להעריך את היחד הקהילתי והמשפחתי שלנו בעודנו חושבים על משפחות החטופים המייחלות כבר למעלה מחצי שנה להתאחד עם יקיריהם.

שבת שלום,

איריס ועילם.

0

יש להתחבר כדי להגיב

הצבעה בקלפי | עד השעה 12:00 (ו')

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


לצפייה בשיחה מיום א' (14.04) - לחצו


שבת שלום

0
להצבעה (חברים בלבד) >

יש להתחבר כדי להגיב

משולחן המזכירות


בישיבת המזכירות שהתקיימה ביום ד' ה-27.03 עלו לדיון הנושאים הבאים:

  1. אישור דוח כספי ועד מקומי לשנת 2023
  2. דמי קליטה – המשך דיון

לפרוטוקול המלא >


 

0
לכל הפרוטוקולים באתר הקיבוץ >

יש להתחבר כדי להגיב

משולחן משאבי אנוש | עדכונים


קבוצות ווטסאפ


נפתחה קבוצת ווטסאפ בה מופיעים כל נשות ואנשי המילואים, ששירתו לאחרונה, (מאוקטובר 2023). מטרת הקבוצה היא, אך ורק, דיווחים של נשות ואנשי המילואים על יציאה מתוכננת למילואים או חזרה. בכל לשון של בקשה, אנא עדכנו ובזמן. הדבר חוסך לכול מצבים שניתן היה ויהיה למנוע. תודה על שיתוף הפעולה.

משרות בקיבוץ ובכלל


משרות בקיבוץ, במפעל ובתאגידים של הקיבוץ, כמו גם אחרות, מובאות לפרסום במועד קבלתן ובאמצעים הדיגיטליים בקיבוץ, למשל: במקומי. מוזמנים להיכנס לאמצעים אלו ולהתעדכן, מידי פעם ולמחפשי עבודה ושינויים בקריירה.
משרה חדשה בקיבוץ – אחראי.ת למיצוי ופדיון זכויות סוציאליות. (מצורף תיאור התפקיד בהמשך)
חג הפסח ממש בפתח, איחולי חג שמח וחופש מהנה. שיגיע מן רב מענפי המשק, וייצאו מים מהסלע לרוויה ורווחה. וחירות מלאה ובמהרה.

סוף שבוע נאה ומהנה, ושבוע טוב לאחריו,

בשם צוות מש"א, אלון

0

יש להתחבר כדי להגיב

קול קורא | משאבי אנוש


אחראי.ת פנסיה וביטוח לאומי


התפקיד: טיפול בתחומי פנסיה, ביטוח לאומי, קרנות השתלמות וכיוצ"ב, לעניין משיכה ופדיון כספים מקופות פנסיה, מיצוי זכויות בביטוח לאומי וביטוחים נוספים, פעילות פרואקטיבית לכל אלו.

דרישות:

  • השכלה : באחד מאלו : פנסיה וביטוח, כלכלה, מנע"ס, הנה"ח וכדומה.
  • ניסיון : באחד מאלו : ניהול\אחריות לתחום כלכלי\עסקי, הנה"ח, מיצוי זכויות, עבודה משרדית מורכבת.
  • תכונות : עבודה מסודרת ומדוקדקת, סבלנות, נכונות לעזור, מאור פנים.
כישורים נוספים : מחשב, office שליטה טובה ב 'אקסל' ותוכנות ייעודיות. כושר ביטוי בע"פ, הבנת הנקרא.

חברות.ים המעוניינים ומוצאים עצמם עונים לדרישות התפקיד, מוזמנים להגיש מועמדות ו/או לברר פרטים נוספים עם אלון קרל

0
לכל הפרטים לחצו >

יש להתחבר כדי להגיב

מהנעורים | הזמנה

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


ביום שבת ה - 20.04 בשעה 17:30 בדק,

ההרכב הבוגר של המוסד מזמין אתכם למופע שירים מתוך הכבש השישה-עשר

בציון שנה ללכתו של יהונתן גפן ז"ל

נשמח לראותכם

0

יש להתחבר כדי להגיב

מהנעשה בספריית הילדים | עדכון

< דפדפו ימינה ושמאלה בגלריה >

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


השבוע פתחנו ביום רביעי באופן חריג.

בשבועיים הקרובים לא נפתח בימי שני כי זה יוצא על שני החגים.

אנא היו קשובים לעדכונים במקומי.


קהילה יקרה, חלקכם מחזיקים ספרים לתקופות ממושכות מאוד.

בבקשה החזירו את הספרים בהקדם כדי שיוכלו להגיע לילד.ה הבא שיהנה ממנו.

אנחנו זקוקות לשיתוף הפעולה שלכם כדי שהספרייה תצליח.

אנא עזרו לנו להימנע מקנסות כפי שנהוג בספריות אחרות.


להתראות וחג שמח,

עינת בן-זאב

0

יש להתחבר כדי להגיב

פותחים שער | אסנת ברדה


מכירים את אורחינו המפונים


במסגרת פינתנו, ראיינתי את אדי מירוצ'ניק המקסים, אביה של אסנת מירוצ'ניק פלגי. 
אדי, נשוי לשושנה, מקיבוץ כרמיה.
במיניכל, שם ניתן לפגוש את אדי ליד הקופה, התקיים דיון אם קיבוץ כרמיה קרוי על שם הכרמים שאפיינו את האזור, או ע"ש פיליפ כרמיה, המנהיג הציוני הצרפתי שפעל לטובת הקהילה היהודית בצרפת ובקולוניות במאה ה-19. ותיקי הקיבוץ, אלה שחיים ואלה שלא, מתעקשים שזה על שם הכרמים. 
אדי מספר: "הגעתי לכרמיה בשנת 81', מירושלים, שם למדתי באוניברסיטה העברית. הקיבוץ מופרט יותר מ-20 שנה, אנחנו מהקיבוצים הראשונים המופרטים".
מסתבר שאדי היה פליט של החונטה הצבאית ששלטה בארגנטינה. שגרירות ישראל בבואנוס איירס יחד עם שגרירות ישראל בבירת צ'ילה, סנטיאגו, הוציאו גרעין של השומר הצעיר של חבר'ה שאם לא היו בורחים משם, היו בסכנה של הוצאה להורג ע"י אוגוסטו פינושה בצ'ילה וחואן פרון בארגנטינה (הייתה מהפכה בסוף שנת 73' של העריץ פינושה). 
בגרעין היו כ- 14 חבר'ה משתי המדינות, הבריחו את החברים מסנטיאגו לבואנוס איירס, שם צורפו חמישה חברים שהיו מיועדים להוצאה להורג בארגנטינה, כולל אדי. בארגנטינה היה חבר במחתרת השמאלנית טרוצקיסטית ERP - הצבא המהפכני של העם.  בדצמבר 1975 הפלגנו לכיוון ישראל באוניה איטלקית, ובגלל האמברגו על הנפט לקח לנו הרבה זמן להפליג (האונייה עשתה כל מיני משלוחים, למשל של דואר, ובתמורה קיבלנו דלק להמשך ההפלגה). הגענו לנאפולי, ומשם בטיסה לנתב"ג. הזיכרון הראשון שלי: היה הרבה גשם בגן שמואל בפברואר 1974. הזיכרון השני שלי: מתנדבת שוודית שהשתזפה בעירום. לא הייתי רגיל לזה בארגנטינה. היו הרבה מתנדבים ומתנדבות. 
"יחד עם שושנה אשתי עברנו אחרי שנה בגן שמואל לירושלים, למדנו באוניברסיטה העברית, למדתי כלכלה ויחסים בינלאומיים. בשנות ה-80 גרנו בשכונת נווה יעקב בירושלים, עד שראינו שלט גדול: "כאן תוקם שכונה חרדית" ואז עברנו לכרמיה. 
ב- 7.10.23 בערב היינו בברקאי, אצל הבן שלנו שחי שם, ויום למחרת כבר היינו בגן שמואל. טוב לי פה בגן שמואל מכל הבחינות, יש לי תעסוקה במיניכל, מבחינה חברתית, אני מכיר אנשים, קרוב לילדים ולנכדים. יש בעיה אחת, החדר קטן מאד. הבית בכרמיה גדול ומרווח". 

הודיתי לאדי על השיחה המעניינת, וסיכמנו להמשיך אותה במיניכל. 

בהזדמנות זו, רוצה להזמין את מי שמעוניין להתראיין שנוכל להכיר מעט יותר טוב, ליצור איתי קשר בטלפון או בספריה.

בברכת שבת שלום,

אסנת פיינזילבר ברדה

0

יש להתחבר כדי להגיב

ראיון עם מעיין דאונוב | תלמה דאונוב

שימו לב כי בהמשך ישנם תיאורים שעלולים להיות קשים ממאורעות השביעי באוקטובר


ב-20 בפברואר 2024 הצטרפה מעיין כמלווה לקבוצת מחנכים יהודים אמריקאים שבאו בעקבות המלחמה לראות מקרוב ולהבין טוב יותר את האסון הנוראי של ה”שבת השחורה”. קבוצה זו הגיעה לארץ דרך ארגון i center שאליהם מעיין התחברה דרך ארגון “שורשים” – עמותה שמתעסקת בחיבור בין יהדות צפון אמריקה לישראל והיו גם הראשונים לחיבור צעירים ישראלים למסעות “תגלית” (לפני כ-20 שנה). מעיין מוסיפה שכיום זה מובן שיש שיתוף ישראלים במסעות הללו ,אך לא כך היה בעבר.

ההכרות שלה עם עמותה זו הייתה כאשר באמצעותם הצטרפה מעיין למסע “תגלית” כאן בארץ ביחד עם עוד צעירים ישראלים ולאחר מכן יצאה דרכם בקיץ האחרון למחנה קיץ של צעירים יהודיים  בלוס אנג’לס (מששמע בן דודה בלוס אנג’לס שמצטרפת למחנה זה, נרשם גם הוא לאותו מחנה עם חברתו). המחנות הללו התרחשו בשיקגו ובלוס אנג’לס, בהשתתפות של כ-70 אמריקאים ולכל מחנה הצטרפו 10 ישראלים שעברו לפני כן הכנה בארץ. היא חזרה לארץ שלושה ימים לפני פרוץ המלחמה.

קבוצת המחנכים היהודים שהו בארץ ארבעה ימים ונחשפו לחוויות שונות שקשורות במלחמה. מעיין הצטרפה אליהם ליום אחד משמעותי בין המשמרות שעושה במילואים בקריה (במודיעין חיל האוויר), ושמחה והופתעה לפגוש ביניהם את המנהלת של המחנה בלוס אנג’לס ואת אחד המדריכים.

להמשך הראיון לחצו עוד >

עוד

מעייני מספרת לי: "התחלנו את היום במוזיאון ישראל בתערוכת "עדות מקומית" - תערוכה (וגם תחרות צילום מתוך התמונות הנבחרות בתערוכה) שמתקיימת מדי שנה ומציגה בתמונות את השנה האחרונה בארץ ומקבצת בתוכה את מיטב הצלמים בארץ. זו התערוכה היחידה שמוקדשת לצילום תיעודי וקיימת כבר 20 שנה, התערוכה עסקה במה שקרה בארץ לפני המלחמה והתווספו לה תיעודים של השבת של ה-7 באוקטובר והמלחמה שבעקבות אותה שבת.

לאחר מכן המשכנו לשפיים, שם מתארחים חלק גדול מחברי קיבוץ כפר עזה. שם סיפרה נציגה מטעם 'שורשים' שליוותה את הקבוצה, בת קיבוץ סעד על יחסי השכנות המופלאים בין קיבוצה הדתי לכפר עזה והסיוע שהגישו לוחמים מקיבוצה לכפר עזה באותה שבת שחורה, ואיך, לתפיסתה, בזכות גבורת אנשי כפר עזה, קיבוץ סעד ניצל ולא הגיעו אליו מחבלים.

לאחר מכן נפגשנו עם יותם משפיים שסיפר על קליטתם של מפוני כפר עזה אצלם בקיבוץ, כאשר נתון דומיננטי הוא שהמתארחים הם בסדר גודל של האוכלוסייה בשפיים. (במקור היו אמורים לקלוט קיבוץ יותר קטן, לפי "תכנית המגירה").  היה צריך, כך סיפר לנו, ליצור יש מאין סביב מערכות חינוך, תרומות, סיוע בארגון קהילת כפר עזה שלא היה להם מקום במלון ועזרה באירגון הלוויות, ולכל זה היה צריך להיות מאוד קשובים, רגישים וזורמים.

אז נפגשנו עם נציגה מקיבוץ כפר עזה - אילנה, רכזת מערכת החינוך ואשת חינוך בעברה סיפרה על ההתארגנות שלהם כקהילה בשפיים תוך חשיבה מה יהיה הכי נכון לילדיהם, כאשר הקהילה המארחת גילתה הרבה נכונות לסייע. למשל, היו צריכים להחליט האם לשים דגש יתר לחינוך הבלתי פורמלי, בהנחה שהורים רבים התקשו בתיפקודם או בחינוך הבית ספרי. אילנה גם סיפרה על הצורך הדומיננטי בהרבה תמיכה רגשית ואף סיפרה על תכנית נהדרת ומקורית של תמיכה רגשית לילדים ולנוער באמצעות גלישת גלים בים, תכנית שנקראת: "הגל שלי", עם תכנית זו יש כוונה להגיע גם למבוגרים.

אחרי הביקור בשפיים המשכנו לכפר עזה ונפגשנו עם חן מהקיבוץ שליוותה אותנו בכל הסיור שם, תוך שיתוף על המעשים הקשים שקרו ב-7 לאוקטובר. חן סיפרה כי על גג ביתה שסמוך לנשקיה התמקם מחבל שירה על כל מי שהגיע לנשקיה (למזלה, היא עצמה הייתה בחו"ל).

היה קשה מאוד לראות את כל ההרס והחורבן וחן שיתפה אותנו בסיפורים קשים שהתרחשו, כגון אם שיצאה מהממ"ד להכין לבנה התינוק אוכל והמחבלים ירו בה והרגו גם את בעלה ואת התינוק השאירו בחיים ע"מ שימשוך בבכיו שכנים אליהם ויוכלו להרגם.

חן גם סיפרה לנו שלקח המון זמן לטהר את הקיבוץ ממחבלים. אני יודעת על כך מחברתי מהצבא, בת כפר עזה, שבאה באותה שבת לבקר את משפחתה עם בנה התינוק והייתה עימם בממ"ד הרבה מאוד שעות. כמו כן שיתפה אותנו חן בביטחון המדומה שניסו להקנות להם במשך השנים והאכזבה הכואבת לנוכח ההבנה שהכל התנפץ בכאב וסבל גדול.

אותי אישית הכי טלטל הביקור בשכונת הצעירים שנבזזה נהרסה וחמישה מתוך הצעירים שגרו בה נחטפו לעזה. "היה לי חיבור אישי לשכונה כי בהיותי חיילת באתי מס' פעמים לישון אצל חברתי מאי באחד מהבתים הללו ואחיה הצעיר של מאי, קים ניצל משם ומשעזב את ביתו (פונו בליווי צה"לי) ראה אותו עולה באש.

משסיימנו בכפר עזה, חזרנו לתל אביב ונפגשנו עם יוסף, נהג הסעות בדואי מהפזורה שהציל כ-30 צעירים ממסיבת הנובה, כאשר עם מיניבוס ההסעות שלו נקרא להסיעם בחזרה הביתה ולהצילם והוא בתושייתו ובעוז רוחו העמיס כ- 30 צעירים (ברכב של 14 נוסעים) ובזכות היכרותו עם דרכים חלופיות בין השדות הביאם לחוף מבטחים. לו עצמו קרובי משפחה חטופים ומאחר ומישהו דאג לפרסם את הטלפון שלו זכה להמון ברכות וחיזוקים אך גם לאיומים מהחמאס.משם עברנו בדרך ליד כיכר החטופים".

אני שואלת את מעייני לסיכום, מה היו החוויות החזקות שעברה והיא משיבה: "שמחתי על ההזדמנות בתור חיילת במילואים לנסות ולחבר אמריקאים לחוויה בישראל לאחר 07.10, ומאידך לפתוח את כל האירוע לתיירות היה לי מצד אחד צורם ומצד שני הבנתי שזה חשוב לקרב ולהמחיש להם, מחזק שייכות וכך מאפשר להם להפוך להיות נציגים בקהילתם. מאז המלחמה הופתעתי לגלות את כמויות ועוצמות השנאה שיש כלפי יהודים וישראלים בעולם. על אף הדילמה חשוב לי באופן אישי להודות שזכיתי להשתתף ביום זה. חששתי מאוד מהביקור בכפר עזה, משום היכרותי מפעם עם הקיבוץ ועם מעט מאנשיו. מקרבתי עם אותם אנשים אני יודעת שהם חיים בקושי גדול להבין את שעבר עליהם, איך שהתהפך עליהם עולמם ואף תחושת אשמה מסוימת על שהשלימו עם המצב כפי שהיה והאמינו שהם יהיו מוגנים בבתיהם.

בנוסף, המפגש עם שני אנשים שהדריכו וניהלו את מחנה הקיץ שהשתתפתי בו בספטמבר היה מוזר ומעניין מאוד – איך העולם כאילו השתנה והמציאות נראית אחרת, המחנה מרגיש כמו זיכרון רחוק שאין לו אחיזה במציאות הנוכחית שלנו.

מאז אותו מסע, הספיקה מעייני להצטרף פעם נוספת לקבוצה דומה של אנשי חינוך יהודים אמריקאים, ופעם נוספת לערב מפגש עם קבוצת דיפלומטיים אמריקאיים (שאינם בהכרח יהודים) בתוכנית הכשרה מקיפה ומיוחדת במהלכה, בין היתר מגיעים לביקור של מספר ימים בארץ, הפעם בכובע של אשת מילואים. זה היה מפגש שונה מאוד אך מעניין לא פחות.

0

יש להתחבר כדי להגיב

הזמנה | תרבות גן שמואל

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


ביום שבת הקרוב (ה - 20.04) בשעות 9:00-12:00 נקיים סיור פרפרים משגע בשטחי גן שמואל בעקבות פרפרי היום המאפיינים את סביבתנו.

את הסיור יוביל דובי בנימיני, יו"ר אגודת חובבי הפרפרים ומחבר הספר מדריך הפרפרים בישראל ובמזה"ת.

לשאלות ופרטים נוספים: טל מלוכנא

0

יש להתחבר כדי להגיב

הגלריה לאמנות | אורית קוליקובסקי

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


תערוכה בגלריה לאמנות:

אל תתעייפי

חני אלישע

אוצרוּת: פנינה בר עוזרמן


מוזמנים לשיח גלריה עם האמנית חני אלישע והאוצרת פנינה בר עוזרמן ביום שבת 20.04 בשעה 11:00


מוזמנים לראות תערוכה מיוחדת ומרגשת בגלריה. אביה של האמנית נהג לשלוח לה מכתבים כל פעם שהיה במילואים. חני התגייסה לצבא יומיים אחרי פרוץ מלחמת יום כיפור, וגם אביה היה במילואים באותה מלחמה, והוא שלח לה מכתבים. אביה נפטר בן 50 באופן פתאומי כשחני היתה בת 27. המכתבים חיכו 40 שנה ארוזים ושמורים, עד שבתקופת הקורונה חני התחילה לעבוד איתם ולהגיב אליהם בשלל טכניקות. ימים אחרונים לתערוכה.


שעות פתיחת הגלריה

שישי, שבת | 11:00-14:00

וביום שלישי (בחג) - 23.04


מוזמנים ומוזמנות באהבה

אורית

0
לדף הפייסבוק של הגלריה >

יש להתחבר כדי להגיב

המרוץ לניצחון של ארתור | סרט בהיכל התרבות מנשה יום ב', 06.05.24 20:30


מבוסס על סיפורו האמיתי של מייקל לינדנורד והכלב ארתור.

למייקל ווייט הייתה שאיפה אחת, כנגד כל הסיכויים, להיות אלוף העולם בתחרות ההישרדות הקשה ביותר בעולם – מרוץ ה״אדוונצ׳ר רייסינג״.

במהלך התחרות מייקל וצוותו מאמצים כלב נטוש, שמופיע משום מקום ומציל את חייהם בנביחות וחסימת הדרך, זאת לפני שהם עומדים ליפול לתהום בליל סערה גשום.

הם מחליטים לקרוא לו 'ארתור המלך'.


לרכישת כרטיסים ופרטים נוספים

לחצו כאן

0
ללוח המופעים המלא >

יש להתחבר כדי להגיב

מהנעשה בגיל השלישי | אלה בראון

 

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


ותיקי גן שמואל נהנים השבוע בסדנת שוקולד אצל בני לפידות

0

יש להתחבר כדי להגיב

מהנעשה בבית נחמה | עדכון

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


חברות יקרות וחברים יקרים


בתמונות מעלה פעילות שירי פסח ומשחקי שולחן עם ליאורה אורן, ילדי גן שיבולים וילדי גן המתארחים, יציאת מצרים מפוסלת בחימר משדות הקיבוץ, בסדנת יצירה עם אורית קוליקובסקי ומפגש קריאה: אלן ווקר מקריא חנוך לוין - עם וים לוכטנר ושאולי רוזנטל.
מצורפת תכנית הפעילות לשבוע הבא - שבוע פסח.
לתשומת לבכם: 
בערב החג בית נחמה סגור כל היום. גם הפעילויות הקבועות בשולי התכנית הכללית לא יתקיימו (תעסוקת בוקר, פעילויות פנאי, שיעורי מחשב, וקבוצות הפעילות השונות).

למעוניינים, יש אצלינו עותק מודפס של טבלה המרכזת את כל שעות פתיחת המוסדות ואירועי התרבות בימי החג.


גם אם אינכם מבאי הבית הקבועים, אנו מזמינות אתכם להצטרף אלינו בכל עת לאתנחתא קלה.

עותק מודפס של לוח הפעילות החודשי ניתן לקבל אצלינו. התכנית אינה מחייבת הגעה לכלל הפעילויות - ניתן לבחור לאלו פעילויות להצטרף.


שבת שלום,

צוות בית נחמה

0

יש להתחבר כדי להגיב

נקודה למחשבה | גלעד קאלך


חידת תרתי משמע


תלמיד נכנס למשחק

עם הראשונה והאחרונה לצד רון.

נראה כאילו נירה ורדו שותפים

באמרה המיוחסת למשה.

(3 , 2, 3)


שלחו את התשובה למייל שלנו:
AlonGS@ganshmuel.co.il

בין הפותרים.ות נכונה יוגרל שי צנוע
שיחכה לזוכה בתא הדואר


פתרון החידה הקודמת: בין עזה לרפיח

השיב נכונה וזכה בהגרלה: עמרי כנען

0

יש להתחבר כדי להגיב

השיבוץ הקרוב | שיבוץ א'

שישי-שבת, 19-20.04


השיבוץ הבא | שיבוץ ג'

שישי-שבת, 26-27.04


0
לתאריכי השיבוצים | 2024 >

יש להתחבר כדי להגיב

זה הכל להפעם


תודה לכל מי שנתנו יד להוצאת העלון


ככל והדבר אפשרי, העלון מנוסח
באופן המתאים לכל המינים.
במקרים בהם הנוסח איננו כזה,
אנא קבלו זאת בהבנה.


תגובות, שאלות, רעיונות ושאר ירקות
יתקבלו בברכה כאן או במייל:
AlonGS@ganshmuel.co.il

להתראות בעלון הבא,
איילת ייטב

0
לכל העלונים >

יש להתחבר כדי להגיב

דילוג לתוכן