החממה ההידרופונית | ליאור גולדשטיין

פרויקט הירקות התחיל בשיטת ניסוי וטעיה, כאשר שתלתי על גבי מגשי קלקר צפים סוגים שונים של ירקות וצמחי תבלין, בכדי לבדוק אם המתקן יכול לשמש כמתקן לגידול בשיטה ההידרופונית (בפינה הבאה נסביר קצת יותר גם על השיטה עצמה).

המתקן הוכיח את עצמו מעל ומעבר ביכולותיו בגידול בשיטה זו. הוא מגדל בקצב מהיר את הירקות ומוציא תוצרת איכותית מאוד, לאורך כל השנה. יש למשל מגדלים שבקיץ לא מייצרים חסה כלל, בגלל מזג האוויר, החום והלחות, שמקשים על הגידול של חסה בחודשי הקיץ. המתקן שלנו יודע לגדל חסה מסביב לשעון בתוצאות נהדרות!!!

בהדרגה, הדגים פינו את מקומם בחממה והירקות השתלטו עליה, כשבשנתיים האחרונות אני מוכר את כל תוצרת החממה בתוך הקיבוץ. יש מקרר קבוע בחדר האוכל (ליד מכונות הקפה) שמתמלא בכל בוקר בתוצרת טרייה שנקטפה רק כמה דקות קודם לכן!

כמעט בכל סוף שבוע ובחגים מתקיימת מכירה ישירה לחברים (כרגע עד לפתח הבית, אולי זה עוד ישתנה בהמשך). איך זה עובד? דרך המקומי או בוואטסאפ נשלח טופס אונליין להזמנת התוצרת המבוקשת. החבר/ה מבצע/ת הזמנה, מקבל/ת אותה הביתה ומחויב/ת בתקציב (תודה ענקית ללילי שוויגמן שעוזרת לי בכל שבוע עם החיובים!).

על השיטה עצמה, על תהליך הקטיף והאריזה, על הירקות עצמם וגם תודות נוספות – בפינות הבאות.

שתפו :

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות
0
נשמע לשמוע את דעתך!x
דילוג לתוכן