מהנעשה בחינוך | חובב שלח


עדכון לגבי הלינה בבית המשותף


בעקבות פנייה של מספר הורים לקיים דיון בנושא עתיד הבית המשותף, התקיימו בהנהלה הפעילה של החינוך ובהנהלה הציבורית מספר דיונים. למרות שמבחינת החלטות הקיבוץ ניתן היה לקיים דיון כזה רק בעוד מספר שנים, ההנהלה הציבורית חשבה שנכון לדון בנושא מחדש ולהביא אותו להכרעה.

במסגרת הדיונים שמענו דעות מ-12 הורים שהגיעו לדיון בהנהלה ועוד מספר לא מבוטל של הורים בשיחות חצר, נפגשנו עם נציגי החניכים (מכיתות ח’-י”ב), נפגשנו עם נציגי הנהלת החינוך, נפגשו עם חניכי השכבה הבוגרת, התקיימה פגישה בנוכחות שי אורן (רכז נעורים) וקיימנו שני דיונים יחד עם המזכירות.

ההנהלה הציבורית המליצה למזכירות (והמזכירות אישרה) ליצור מנגנון בו בכל שנה ההורים הרלוונטיים (הורי הנעורים ז’-י”ב) יצביעו ויחליטו לגבי מקום הלינה של הנערים, בבית המשותף או בבית ההורים. ניתן להתרשם מהסיבות וההסברים להמלצה לכך שהסמכות תהיה בידי ההורים בסיכום ישיבת המזכירות מתאריך 01.03.2023.


בסופו של דבר סוכמו הדברים הבאים


1. בחודש ינואר של כל שנה תתקיים הצבעה בקרב ההורים הרלוונטיים, האם הנערים ישנים בבית המשותף או בבית הוריהם. ההצבעה תתקיים כל שנה, וכל עוד יש רוב לשינה בבית המשותף – כך יהיה. במידה ותתקבל החלטה על שינה בבית ההורים זאת תהיה ההצבעה האחרונה, הנערים יעברו לישון בבית הוריהם ולא יתקיימו על כך דיונים נוספים.

2. ההחלטה בינואר תיגע לקבוצת הגיל שאמורה לעבור לבית המשותף בקיץ של אותה שנה.

3. קבוצות גיל שנכנסו לבית המשותף יצאו ממנו בסוף י”ב ולא ידרשו לצאת ממנו לפני כן.

4. הורים רלוונטיים הם כל הורי הנעורים מכיתה ז’ עד י”ב כולל.

5. לכל הורה זכות הצבעה אחת (נוכחנו לחילוקי דעות בין בני זוג) וכן במידה ויש כמה ילדים בנעורים – זכות ההצבעה נשארת אחת עבור כל הורה ולא בגין מס’ הילדים. משוער כ-120 הורים.

6. החינוך מחויב להמשיך לקיים את הלינה בבית המשותף כל עוד יש לכך רוב שגדול מ-50%. החינוך מחויב לקיים חברת נעורים פעילה ותוססת גם ללא הלינה בבית המשותף.

7. למרות סעיף 1, במידה ותיפול החלטה להעביר את הלינה לבית ההורים, ניתן יהיה לפתוח את הדיון על חזרה ללינה בבית המשותף אחת לארבע שנים.


מכיוון שחודש ינואר כבר עבר, הקבוצה שצריכה לעבור לבית המשותף בקיץ הקרוב (קבוצת סיגלון) תעלה לבית המשותף כרגיל.

בשנת הלימודים הקרובה – תשפ”ד, יתקיים תהליך יחד עם ההורים וכלל הציבור שיבחר לקחת בו חלק. התהליך כולל פגישה עם היועצת החינוכית, סיור בבית המשותף ושיח פתוח בנוגע למחשבות אודות היתרונות והחסרונות בקיום הלינה בנעורים.

סיומו של התהליך יהיה בהצבעה בחודש ינואר 2024. זכות ההצבעה, כאמור, הינה של הורי הנעורים (ז’-י”ב).

מוזמנים לפנות אלינו!

נשמח לקבל תגובות ו/או שאלות.

בברכה,

ההנהלה הציבורית של החינוך

שתפו :

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות
0
נשמע לשמוע את דעתך!x
דילוג לתוכן