פורים במצולות


מה עושים השנה עם פורים?

התקופה מבלבלת. כמעט מדי יום סביב שש בבוקר, מתקיים טקס “הותר לפרסום” באמצעי התקשורת. הכאפות התכופות האלו מתזכרות אותנו שהאלימות בגבולות הצפוניים והדרומיים של ישראל נמשכת. חברי קיבוץ רבים איבדו בארבעת החודשים האחרונים בני משפחה ומכרים, אחרים מבקרים וסועדים פצועים. ישנן משפחות בינינו שחיות בחרדה יומיומית מפני שאהוביהן בחזית.

במקביל החיים נמשכים. אותם צעירים שכל סביבתם הקרובה שקועה במלחמה, משוועים לערב אסקפסטי יחיד ומיוחד שבו ניתן יהיה לשכוח מקשיי התקופה. פורים הגיע בול בזמן.

אנו יודעים שישנם גם קולות אחרים. בדיון בישיבת הנהלת המגזר הצרכני היו גם דעות אחרות דוגמת: “זה לא הזמן לשמוח” וכיו”ב. בתוך מערך השיקולים הפנימי, הסתכלנו גם החוצה. האזור בכלל והקיבוצים באזור בפרט, חזרו לשגרה מלאה. השגרה כוללת גם את חגיגות פורים. ישנם קיבוצים ששינו מעט את הקונספט (להקה במקום DJ לדוגמא), אבל כולם חוגגים. אצלנו, קבוצת בנות צעירות לקחו על עצמן את מלאכת ההפקה והארגון וכל מה שהן מבקשות מאיתנו זה מעט שפיות להן ולבני גילן בערב אחד של חגיגה משותפת עם הרבה שמחה וחברים, שמבטאת גם סוג של פורקן של רגשות עזים שנצברו בתוכנו בחודשים האחרונים.

השנה יהיה פורים (כמעט) כרגיל. ניסינו מעט להרגיע באופי האירוע (לא יהיו תהלוכות ברחבי הקיבוץ), הזמנו את חברי הקהילות שהתפנו מהישובים סמוכי-גבול לחגוג איתנו (בהנחה כספית) והכול כאמור בארגונן של מספר מצומצם של בנות צעירות. כמדי שנה, אנו זקוקים לסיוע של החברים בבקרה על הכניסה לקיבוץ, בבקרה על הכניסה לחדר האוכל ובסיוע בסידור החד”א לפני/אחרי המסיבה. חברי וחברות צוות פורים יפנו אליכם, אנא זרמו עם הבקשה ובואו לתרום שעה קלה מזמנכם.

מחכים ומצפים ליום שישי ה-15.3 לחגוג אתכם את פורים במצולות!

צוות פורים וריכוז שירותים

שתפו :

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות
0
נשמע לשמוע את דעתך!x
דילוג לתוכן