עלון קיבוץ גן שמואל

גיליון 83 | 08.03.2024


הנעורים בדרום | תמונות נוספות מטה

משולחן המזכירים | איריס ועילם


חברות וחברים


לפני מספר שבועות המזכירות קיימה סיכום לפעילותה בשנת 2023.

להלן עיקרי התכנים שעלו בסיכום:

  1. תהליך גן שמואל היום ומחר – המזכירות השקיעה 15 ישיבות מזכירות לאורך שנת 2023 שעסקו בתהליך. הישיבות כללו תכנון וסיכום של מפגשי ההעמקה, הכנת השאלון הציבורי, פרשנויות ומסקנות מתוצאות השאלון ועיצוב קווים מנחים לשלב ב' בתהליך הלמידה הציבורי. ב- 4.10 המזכירות כבר היתה לקראת סיום בניית התוכנית לשלב הבא כאשר 3 ימים לאחר מכן פרצה המלחמה והתהליך הוקפא.
  2. ענייני קליטה – עיקר העבודה על תקנון הקליטה החדש היה בשנת 2022 ונמשך לתוך תחילת 2023. לאחר שהתקנון המכיל את ההסתייגויות שהתקבלו לא עבר בקלפי, המזכירות גיבשה החלטה שברצונה לקחת אחריות על ניסיון להגיע להסכמות רחבות באשר לדמי הקליטה וקליטה בזוגות/בנפרד, ואז להביא מחדש את התקנון לאישור הציבור.
  3. נושאי דיור – מודל הפרטת דיור הקבע היה הנושא המרכזי בתחום הדיור שהגיע למזכירות והעסיק אותה כבר מסוף 2022. אנו מקווים כי בחודש הקרוב הנושא יגיע בנוסח הסופי שלו לשיחת הקיבוץ ולהכרעה בקלפי. בנוסף, המזכירות ניסחה מחדש את נוהל הפרודים-גרושים שבמרכזו עומדות סוגיות הדיור והזכאויות השונות. הנוהל נכנס באופן מיידי לעבודה והפידבקים מהשטח חיוביים.
  4. אוגדן שיחת קיבוץ – במהלך 2023 המזכירות תיקנה לאורך 9 ישיבות מספר מסמכים מיושנים העוסקים בנוהל שיחת הקיבוץ, הסתייגויות, ערעורים, מינוי וסמכויות מנחי השיחה, הורדה מסדר היום ועוד... המסמכים המתוקנים נאספו יחדיו לאוגדן שאושר בשיחת הקיבוץ ומהווה כלי עדכני ומאורגן לניהול שיחות הקיבוץ שלנו.
  5. פתרון לבעיית מקומות הקבורה בבית הקברות – המזכירות הקימה צוות שעסק בנושא ולאחר מכן אימצה את המלצותיו למימון אופרה (שריפה) ולמעבר לקבורה במכפלות אשר אושרה בשיחה ובקלפי. הפתרונות נכנסו לתוקף ב- 1.1.2024.
  6. הסדר תמיכות בגין עבודה – המזכירות גיבשה לאורך 4 ישיבות הצעה להסדר תמיכות בחברות ובחברים בגין עבודתם. ההסדר הגיע לקלפי ולא התקבל. המזכירות ניתחה את תוצאות הקלפי והסיקה מסקנות בנוגע לאופן בו היא מתווכת את המידע לציבור ועד כמה היא מרגישה את דופק הציבור.
  7. סטאטוסים – המזכירות היא הגוף העוסק בשינויי סטאטוס בקיבוץ. במהלך 2023 התקבלו 8 חברים חדשים, 5 מועמדים חדשים ו-2 עזיבות (שהן הממוצע הקבוע שלנו).
  8. שיחות – במהלך 2023 התקיימו 9 שיחות קיבוץ ושיחה פתוחה אחת בנושא מודל שפיים.

מסקנות מהסיכום – המזכירות קיימה דיון מעמיק על הנתונים שעלו מתוך הסיכום והסיקה מסקנות באשר להתנהלות הפנימית שלה והתנהלותה מול הציבור. בנוסף, מתוך הסיכום עלו נושאים לתוכנית העבודה של המזכירות להמשך שנת 2024. התכנים הללו מפורטים בפרוטוקול המזכירות המצורף לגיליון זה של דף הבית. מוזמנים להיכנס ולקרוא.

לסיכום, ברצוננו להביע את הערכתנו הגדולה לכל חברות וחברי המזכירות על עבודה רציפה ואחראית לאורך השנה שחלפה. המזכירות קיימה במהלך השנה שחלפה 39 ישיבות והיא הגוף הפעיל ביותר בקיבוץ. כמעט מדי שבוע מתקיימת ישיבה ובנוסף לכך חברי המזכירות שותפים בצוותי עבודה שונים בשעות הערב ועושים זאת ברצינות ובמסירות גדולה.

שבת שלום,

איריס ועילם.

0

יש להתחבר כדי להגיב

משולחן המזכירות


בישיבת המזכירות שהתקיימה ביום ד' ה-14.02נערך סיכום עבודת המזכירות לשנת 2023 וגיבוש נושאים לשנת 2024.

לפרוטוקול המלא >


 

0
לכל הפרוטוקולים באתר הקיבוץ >

יש להתחבר כדי להגיב

מערכת הבריאות והרווחה | דינה גביש


חודש האישה הבינלאומי


במסגרת חודש האישה הבינלאומי, התקיימה השבוע הרצאה בחסות הכללית – המרכז לרפואה יועצת פרדס חנה, בנושא שינויים והסתגלות נכונה וחיובית לשינויים בגיל המעבר.

שמענו את ד"ר רונית עשת, מומחית ביילוד וגניקולוגיה על טיפולים מותאמים ואת אדוה הרדוף, פיזיותרפיסטית, על שיקום רצפת האגן.

חשוב לדעת שיש כתובת מקצועית ואפשרויות למתן מענה על מנת להסתגל נכון יותר לשלב זה בחיים.

תודה רבה לצוות התרבות שסייעו בקיום ההרצאה.


נסיעות לצרכי בריאות


מערכת הבריאות והרווחה מספקת שירותי הסעה לחדרה מספר פעמים ביום וכן הסעות וליווי מבוגרים מעל גיל פנסיה לבדיקות ואשפוזים בתיאום עם מזכירת המרפאה.

לאור הקושי למצוא נהגים אנו מבקשים מכל מי שיש להם בני משפחה שיכולים לסייע לפנות אליהם ורק כאשר אין אפשרות כזו לפנות אלינו.

נשמח למתנדבים נוספים שיצטרפו לסייע לנו. אנו מודים מאוד לכל מי שמסייע כבר עתה.


בברכת שבת שלום,

דינה גביש – מנהלת בריאות ורווחה

0

יש להתחבר כדי להגיב

מהנעשה בנעורים | שובל רז

< דפדפו ימינה ושמאלה בגלריה >

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


מהחודש האחרון בנעורים


פתחנו את החודש עם ערב תרבות ראשון שאירגנה ועדת תרבות- "מוסד נהדרת", ופרסום של גיליון ראשון של "נטיפים" - עלון הנעורים.

אנו ממשיכים עם אירוח נוער מקיבוצים שונים מהצפון ומהדרום. הפעם התארחו אצלנו גשר הזיו. הנערים נהנו מאוד להיפגש ולהכיר.

בסוף שבוע הקודם (01-02.03), יצאנו לטיול דרום בהובלה של צוות נערים שהוקם לטובת הפקת הטיול. הייתה נוכחות מרשימה ונהנינו מאוד להיות יחד ולחוות את הטבע. בהזדמנות זו אנו מודים שוב להורים המתנדבים שעזרו לנו מאוד, וליזהר אלדן המדריך טיולים שלנו!

במסגרת שנת מצוות - קבוצת 'דולב' אירחו השבוע את שכבת ז' ממצפה אילן לפעילות היכרות ובסוף השבוע הקרוב יסעו אליהם להתארח לשבת משותפת.

שבת שלום,

שובל רז- רכזת הנעורים

0

יש להתחבר כדי להגיב

מהנעשה בספריית הילדים | עדכון

< דפדפו ימינה ושמאלה בגלריה >

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


תודה לכל ההורים והילדים שהגיעו השבוע. תודה רבה להילה בליזובסקי ולמשפחתה מקיבוץ סער על התרומה שלהם לספריה.

בהזדמנות זו, נבקש לתאם איתנו מראש לגבי קבלת תרומות.


תודה לאסנת פיינזילבר ברדה על העזרה בעטיפות הספרים.


בנוסף אנחנו מבקשות להזכיר לכולם לא להשאיר שקים של בגדי ילדים וצעצועים בכניסה לבית החינוך או לגומות חן.

אנא השאירו אותם במציאון.

תודה על שיתוף הפעולה.


להתראות ושבת שלום,

עינת בן-זאב

0

יש להתחבר כדי להגיב

תודה לקיבוץ ממשפחת אמיר


משפחת אמיר, שפונתה מקיבוץ זיקים והגיעו אלינו, שלחו לנו כמה מילות תודה:

רצינו להודות לכולכם מעומק הלב על האירוח הנפלא, הפתיחות וקבלת הפנים החמה בשלושת החודשים האחרונים שבהם התארחנו כאן.

נתתם לנו הרגשה של בית למרות המרחק מביתנו שבזיקים. חזרנו לביתנו שבזיקים אבל תמיד נזכור את התקופה הנהדרת כאן בגן שמואל.

תודה גדולה,

שאול, טלי, גיא, תמר וניצן אמיר.

תמיד מוזמנים לבקר אצלנו!

0

יש להתחבר כדי להגיב

מעשים טובים | תלמה דאונוב


ראיון עם אנשי גן שמואל במרלו"ג


הגעתי לשיחה במרכז הלוגיסטי של התנועה הקיבוצית עם חגית קורן, שחר אלעד ואמציה חנני.

המרלו"ג הוא מקום ענק הנמצא בתוך מחסני ושטחי האריזה של גרנות, ונתרם על ידם לטובת התנועה הקיבוצית להקמת קבלה, מיון והפצת תרומות לנפגעי המלחמה.


כמה זמן המרכז קיים?


המרלו"ג הוקם כשבועיים לאחר אירועי השביעי באוקטובר.

ייסדו אותו עוזי שמש (מנכ"ל קרן חבצלת) ושיר גורן מהתק"צ (מנהלת מחלקת מעורבות בחברה). אליהם הצטרף יובל מור כמנהל הקמה ומרלו"ג.

מטרת המקום לסייע ולתמוך בצרכים שעלו עקב המלחמה בקיבוצי הדרום והצפון. הסיוע הוא קהילתי ופרטי.

בהתחלה עסקנו במתן מענה מהיר לצרכים שעלו מצד הקיבוצים והמפונים כמו: ציוד אישי, הנעלה, ביגוד וציוד חשמלי. בהמשך, התחלנו לסייע בפרויקטים שונים כמו פרויקט עזרה בציוד לגנים והחינוך החברתי במרכזי המפונים.

פרויקט נוסף שעסקנו בו- "פרויקט חזרה מהשבי" בו הכנו סט פריטים של ביגוד והנעלה לשבים והשבות משבי חמאס. מתוך הבנה שהם זקוקים ליכולת לקבל החלטות בעצמם. עסקנו בקבלת פרטים אישיים- מידות והעדפות של כל אחד, ובהתאם הכנו את התיקים עבורם. התיקים הועברו לשבים והשבות משבי החמאס בשיתוף פעילי התנועה הקיבוצית.

עוד פרויקט - "דובי מחפש חבר" דובים שהוכנו ונתרמו על ידי חברת "חמ"ל צעצועים", הדובים נארזו והגיעו לגנים במרכזי המפונים ובהם נערכה פעילות מובנית ובה הדובי מוצא את החבר שלו- הילד מהגן. זו פעילות מרגשת שהילדים מאוד שמחו בה.


דברו קצת על התרומות והתורמים


כל המרכז בנוי על תרומות שחלקן מגיעות גם מקנדה, אוסטרליה ועוד.

המרכז עצמו היה כאמור למיון ואריזת ירקות, נתרם ע"י "גרנות", סודר והותאם על ידי מתנדבים, וכמעט כולו נתרם על ידי חברות שונות.

לגבי התורמים ככלל, נפתחה קרן מיועדת בתנועה הקיבוצית לתרומות, ותרומות משמעותיות קיבלנו מחברות כמו: נייקי, חמ"ל צעצועים, SMART AID, שטראוס, ביטוח חקלאי ועוד.


אז ספרו לי מה תפקידו של כל אחד מכם? ועל מתנדבים נוספים מהקיבוץ שלוקחים חלק בעבודת המרכז.


שחר: אני אחראית על התפעול השוטף והפעלת קבוצות מתנדבים שמגיעות למרלו"ג. יש לנו הרבה מתנדבים מהקיבוץ: אמציה וישראל רפפורט כמלגזנים, ויש גם הרבה נהגים שמשנעים לאן שצריך: אמציה, עומר ערמון, אריה זומרפלד, שמעון זיו אור, אריה לנדסמן, עמוס גיל, חובב שלח, שלמה ייטב, מוטי פלדלייט, גיל כהן ומורדי חיימי. ישנם גם מתנדבים נוספים מהאזור כולו. חשוב לציין את אסף פרלמן שהיה בתחילת הפעילות של המרלו"ג ועזר בהקמתו.

חגית: אני מתכללת את הפניות שמגיעות למרלו"ג. חלקן הופכות לפרויקטים כללים ולחלקן ניתן מענה באופן מיידי. עצם השיחות עם הפונים מסייעת לי להבין את הצרכים ולעזור לסייע בצורה מיטבית.

אמציה: יום בשבוע אני מלגזן, בנוסף כשמתאפשר לי אני גם משנע לאן שצריך.


לסיום, ספרו לי מה אתם שומעים מהמפונים ואיך זה לכם לשמוע אותם?


מגיעות אלינו תודות מרגשות מאנשים שמקבלים את הציוד.

המקום נותן לנו משמעות רבה בתקופה מאתגרת זו, להיות בצד של עשייה למען האחר. אנחנו שמחים על האפשרות שלנו לעזור ולתת.


ולסיכום, לאחר השיחה, אני גאה בכל מי שבחר להתמקד בעשייה למען אחרים.

חשתי והתרשמתי שעושים עבודה מדהימה ואולי יהיו בעקבות הכתבה עוד אנשים שירצו להתנדב.

מאחלת לכולנו שנדע ימים שקטים וטובים יותר ושבת שלום,

תלמה דאונוב

0

יש להתחבר כדי להגיב

פותחים שער | אסנת ברדה


מכירים את אורחינו המפונים


הפעם ניפגש ונכיר מעט את עופר חנני. עופר נשוי לצופית (צופה) שתקלטה במוהליבר בכישרון רב בשבת האחרונה (02.03). הם ההורים של תאנה (בת שלוש) וצליל (עשרה חודשים).  עופר הוא וטרינר, ומדריך בחווה טיפולית. כעת הוא עובד במרפאת חיות בקיסריה.  עופר וצופית מגיעים אלינו מכפר סאלד. הם נמצאים בגן שמואל כחודשיים. עד שהגיעו אלינו הסתובבו בכל מיני מקומות, כשבוע בכל מקום.  צופית היא תקליטנית וגם צורפת. עופר מספר שמדהים פה, מרגיש שזו קהילה מחבקת, תומכת, מבינה וקשובה. קהילה מאד מרימה כשנופלים, ונופלים הרבה בתקופה הזו. זה מאד עוזר, והוא מרגיש פה בבית. לאחרונה תאנה החלה ללכת לגן שנפתח עבור ילדי המפונים, לפני זה הילדים היו איתם בבית. צליל עדין בבית, אך מקווים שיכנס לגן בקרוב. הקליטה בגן מתבצעת בצורה מאד חכמה - קולטים כל ילד בנפרד.  צופית מספרת שמרגישה כאן אחלה ונעים. ובמיוחד סיפרה על גומות חן - "ממש פינה ללב, תומכות, מכילות, מלמדות, מקום מופלא. נותנות עצות מצוינות". נאחל לעופר, צופית והמשפחה שלהם זמן נעים אצלנו בקיבוץ.

בהזדמנות זו, רוצה להזמין את מי שמעוניין להתראיין שנוכל להכיר מעט יותר טוב, ליצור איתי קשר.

בברכת שבת שלום,

אסנת פיינזילבר ברדה

0

יש להתחבר כדי להגיב

מרץ בתרבות גן שמואל

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


חברות וחברים


עברנו את השבוע הראשון של מרץ ועכשיו מגיע השבוע השני, לא לפני שנפגש נשות גן שמואל (מי שנרשמה ומי שלא) לציין את חודש האישה הבינלאומי.

היום! יום שישי ה- 8.3 בין השעות 13.00- 15.00 במוהליבר.


ביום שלישי ה- 12.3 תתקיים הרצאתו של בן קופלוביץ מיד מרדכי, "אם תרצי" - נשים עבריות מעוררות השראה.

ההרצאה פתוחה לכלל הציבור.


יום חמישי ה- 14.3  סדנאות לנשים.


יום שישי ה- 15.3 מסיבת פורים במצולות לקיבוץ החל משעה 21.30


נשמח לראות את כולכם!

0

יש להתחבר כדי להגיב

הרצאות במוהליבר

< דפדפו ימינה ושמאלה בגלריה >

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


ביום שלישי האחרון, המשכנו בסדרת ההרצאות במוהלי-בר בהרצאתו של ערן זינגר - כתב לענייני ערבים של כאן 11 ורשת ב'.

ערן סיפר על מצבה של החברה הערבית בקונטקסט של אירועי השביעי באוקטובר. איפה החברה הערבית מתייצבת כיום? מהם השינויים שחווה החברה הערבית בעקבות האירועים ועוד..

תודה רבה לערן על הרצאה מעניינת ומרתקת. ותודה לכל מי שהגיע לשמוע.

0

יש להתחבר כדי להגיב

ספרים רבותיי, ספרים | חדש בספרייה


רוסלקות | דפנה ברשילון


הרוסלקות (בנות הים מחוף הדולפינריום) - לא נגלו לאיש מעל פני האדמה, עד שהגיעה השעה.

הן היו יכולות להמשיך בשלוות חייהן לנצח, או עד שהיה מגיע מישהו לתפוס את מקומן. אבל לא כך קרה.

רדיפת בצע, תהליכי פיתוח הכרחיים וזוג אוהבים מוזר, שינו את פני הדברים.


בספרייה מחכים לכם ולכן מגוון ספרים נוספים להשאלה. לעיון ברשימת הספרים החדשים, כולל תקצירים, לחצו על הקישור מטה.

0
ספרים חדשים בספריה (מרץ) >

יש להתחבר כדי להגיב

נשארים לחג | סרט בהיכל התרבות מנשה יום ב', 11.03.24 20:30


פרופסור בפנימייה מובחרת בניו-אינגלנד נאלץ להישאר בקמפוס במהלך חופשת חג המולד כדי לשמור על קומץ תלמידים שאין להם לאן ללכת.

בנסיבות הגורל, נוצר קשר ייחודי בין הפרופסור, תלמיד מבריק עם קשיי התנהגות והטבחית הראשית של בית הספר שאיבדה לאחרונה בן במלחמה.

מועמד לפרס הסרט הטוב ביותר באוסקר.


לרכישת כרטיסים ופרטים נוספים

לחצו כאן

0
ללוח המופעים המלא >

יש להתחבר כדי להגיב

החממה למוזיקה | הזמנה

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


טריו ונוס

מוסיקה רומנטית בדגש נשי.

בטהובן, מוצרט ופארנק


מוזמנים להגיע ביום שבת ה- 16.3

בחממה למוסיקה

11:00 קפה ועוגה

11:30 תחילת קונצרט

בוא להנות משעה של תרבות ונחת.

0
החממה למוזיקה בפייסבוק >

יש להתחבר כדי להגיב

החממה למוזיקה | רינת לומסטרה

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


תעודת הוקרה


שמחה לעדכן שהשתתפנו בפרויקט מקסים ומרגש בו נאספו כלי נגינה לטובת ילדי מפונים.

בחממה אספנו שלושה כלים שעברו שיפוץ ונמסרו באהבה.

היום כבר מנגנים עליהם ונהנים.

0
החממה למוזיקה בפייסבוק >

יש להתחבר כדי להגיב

מועדון יום ב' | הזמנה

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


חמישיית הברון

חוזרים בקטעי מוזיקה קלאסית אהובה


יום ב' הקרוב (11.03.24)

בשעה 17:30 בבית אורי


גם אם אינכם מגיעים בדרך כלל, זו הזדמנות מצוינת להתחיל..

מוזמנים ומוזמנות!

שבת שלום ולהתראות,

צוות מועדון יום ב' והמתנדבים.ות

0

יש להתחבר כדי להגיב

סדנא ב"כלולה"

< דפדפו ימינה ושמאלה בגלריה >

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


ביום שלישי האחרון נהננו ביחד מסדנת ציור על ספלים ב"כלולה" בעין שמר.

היה נהדר!

תודה רבה לכל מי שהגיעה

0

יש להתחבר כדי להגיב

מהנעשה בבית נחמה | עדכון

< דפדפו ימינה ושמאלה בגלריה >

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


חברות יקרות וחברים יקרים


בתמונות מעלה: פעילות שירה ותנועה ומשחקי שולחן עם ליאורה אורן וילדי גן "שיבולים".
מצורפת תכנית הפעילות לשבוע הבא

גם אם אינכם מבאי הבית הקבועים, אנו מזמינות אתכם להצטרף אלינו בכל עת לאתנחתא קלה.

עותק מודפס של לוח הפעילות החודשי ניתן לקבל אצלינו.


שבת שלום,

צוות בית נחמה

0

יש להתחבר כדי להגיב

לקראת חג הפורים | נעמי יצהר


< דפדפו ימינה ושמאלה בגלריה >

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


מְגִלַּת אֶסְתֵּר היא אחת מחמש המגילות בתנ"ך. מסופר בה איך אסתר ודודה מרדכי, הצליחו לבטל את תוכניתו של המן האגגי להשמדת יהודי ממלכת פרס, תחת שלטון המלך אחשוורוש. לזכר הצלחתם זו, הנתפסת כנס, נקבע חג הפורים.

במחקר המודרני מקובל לתארך את המגילה לסוף התקופה הפרסית או תחילת התקופה היוונית, בין השנים 400–200 לפנה"ס לערך.

המגילה מתרחשת בזמנו של המלך אחשורוש, המזוהה עם חְשְׁיָרְשָׁ הראשון שמלך במשך כעשרים שנה במאה החמישית לפנה"ס וממלכתו השתרעה מהודו ועד כוש (צפון סודן – דרום מצרים של היום).

ובהמלצה אישית: מגילת אסתר היא מן הספרים היותר מרתקים בתנ"ך/במקרא כולו: היא הספר היחיד ששם אלוהים לא נזכר בו אלא לכאורה ברמז, לשונו מורכבת מעברית, אכדית, פרסית ושורשי שפות עתיקות נוספות והוא מתכתב עם ספרים ודמויות נוספים במקרא ועם חלק מהספרים החיצוניים.

במחצית הספר, הכל מתהפך בו מרעה לטובה ליהודים והפוך מזה להמן האגגי ולכל הגויים שנענו לקריאתו להשמדת יהודי הממלכה.


שלוש מצוות לחג:


משלוח מנות, מתנות לאביונים ועריכת משתה. את עניין התחפושות כנראה שאלו הדורות הקודמים מהגויים בקרבם חיו (לפחות באירופה) ששם בעונה הזו חוגגים בקרנבלים ובתפילות את גירוש החורף ובוא האביב והקיץ.

שתיית היין בפורים אינה לשם שמחה בלבד, אלא בכמות מוגברת כדי שיזכרו את הנס ולא ידעו להבדיל בין "ארור המן" ל"ברוך מרדכי". הקיצר: הלגיטימציה להשתכר פעם בשנה כמו הגויים שחיו בקרבם (עוד באירופה...).


מאכלים מיוחדים לפורים:


שני סוגי מאכלים עיקריים מופיעים בדרך כזו או אחרת ברוב עדות ישראל: 1. זרעונים: גרעינים וקטניות, הן בצורתם הטבעית והן כמילוי במאכלים שונים - סמל לכך שאסתר, מטעמי כשרות, הייתה טבעונית (לא אכלה בשר וחלב) בארמון המלך.

2. כל מיני הממולאים: מאוזני המן האפויים דרך הקרעפלך והרביולי המבושלים או הלביבות ממולאות הבשר המטוגנות. כל עדה, טעמיה ונימוקיה עימה. ואצלנו, הפולנים, היו נוהגים להכין מרקחת (ריבה) מאתרוג הסוכות, שתהיה מילוי לאוזני המן של פורים.


הכי חשוב חברים: הכינו משלוחי מנות למשפחות החטופים, לחיילים, לאהוביכם. נתפלל או נקווה כולנו, כל אחד בדרכו, שיהיו כאן מיד. עכשיו. הרבה לפני הפסח, כי אחרת החג לא יהיה באמת שמח.


בתמונות מעלה (בהתאמה):  1. קיר בית הכנסת "דורא אירופוס" ,סוריה. 244 לס'. משמאל- המן מוליך את מרדכי על סוס לבן ברחוב. מצדיעים לו מספר אנשים בלבוש יווני. מימין- אסתר על כס המלכות לצד אחשורוש. 2. מגילת אסתר, איטליה, המאה ה-18. 3. אסתר מעידה בעד עמה אצל המלך. הצייר גוסטב דורה, צרפת, המאה ה-19. 4. צלחת משלוח מנות לפורים צרפת המאה ה-18.

0

יש להתחבר כדי להגיב

נקודה למחשבה | גלעד קאלך


חידת תרתי משמע


ארבל, נבו ואביטל במרחק נגיעה מלונדון.

מדובר בפסגה ששואלת לזהותו של דרמר

או בנקודת מפגש נדירה

של באי קבר הרשב"י עם חיל האוויר.

(2 , 5)


שלחו את התשובה למייל שלנו:
AlonGS@ganshmuel.co.il

בין הפותרים.ות נכונה יוגרל שי צנוע
שיחכה לזוכה בתא הדואר


פתרון החידה הקודמת: שנה מעוברת

השיבה נכונה וזכתה בהגרלה: אלה בראון

0

יש להתחבר כדי להגיב

השיבוץ הקרוב | שיבוץ ד'

שישי-שבת, 08-09.03


השיבוץ הבא | שיבוץ ה'

שישי-שבת, 15-16.03


0
לתאריכי השיבוצים | 2024 >

יש להתחבר כדי להגיב

זה הכל להפעם


תודה לכל מי שנתנו יד להוצאת העלון


ככל והדבר אפשרי, העלון מנוסח
באופן המתאים לכל המינים.
במקרים בהם הנוסח איננו כזה,
אנא קבלו זאת בהבנה.


תגובות, שאלות, רעיונות ושאר ירקות
יתקבלו בברכה כאן או במייל:
AlonGS@ganshmuel.co.il

להתראות בעלון הבא,
איילת ייטב

0
לכל העלונים >

יש להתחבר כדי להגיב

דילוג לתוכן