עלון קיבוץ גן שמואל

גיליון 21 | 18.11.2022
בשער: עץ פקאן בשלכת | צילום: מיכל שבולת

השיבוץ הקרוב | שיבוץ ט'

שישי-שבת, 18-19/11


השיבוץ הבא | שיבוץ א'

שישי-שבת, 25-26/11

0
לוח תורנויות שמירה | נובמבר 2022 >

יש להתחבר כדי להגיב

משולחן המזכירים | איריס ועילם

בחודשיים האחרונים שולחננו עמוס בנושאים מערכתיים גדולים ובעלי משמעות והשפעה על חיינו. להלן סקירה קצרה על חלק מהם.


תקנונים והחלטות


תקנון קליטה – תקנון קליטה חדש נכתב בשנה האחרונה ומגיע בתום תהליך של שיחה פתוחה ואישור המזכירות לשיחת קיבוץ ב- 27.11. התקנון החדש עושה סדר בין מספר מסמכים קיימים, מתייחס לסטאטוס התושבות (התקנון הקיים לא מתייחס לכך), משנה את דמי הקליטה ומביא עוד מספר חידושים בנושאים כמו השתתפות בוועדות וקליטה בתקופת הריון. זו הזדמנות להודות לצוות הרציני שעבד בשנה האחרונה על כתיבתו במסירות גדולה.

תקנון פרודים גרושים – המזכירות מינתה לאחרונה צוות לכתיבת תקנון חדש. התקנון הקיים נכתב בשנת 2005 ולא עבר מעולם שיחת קיבוץ. התקנון אינו רלוונטי להיום בסעיפים רבים ונדרש חידוש. הצוות כבר נפגש פעם אחת והחל בכתיבת התקנון החדש. כשהצוות יסיים את עבודתו היא תוגש בפני המזכירות ולאחר מכן תוצג לציבור בשיחה פתוחה.

הוספת רובד א' לביטוח הבריאות שלנו – ביוזמה של דינה ומערכת הבריאות, הוקם צוות שהביא הצעה להוספת רובד של ביטוח בריאות פרטי בנוסף לביטוח המושלם שיש לנו כיום. הצוות עשה עבודה מצוינת שקיבלה תמיכה רחבה במזכירות ובוועדת מימון עמה התייעץ בנוגע למקור כספי נדרש. המאמצים כעת מכוונים להשלים את המהלך עד תחילת 2023. פרטים נוספים יפורסמו לציבור בהרחבה מטעם מערכת הבריאות בהמשך.


דיור


הקצאת דיור הקבע – מסמך מטעם רשות הבניה והמזכירות ובו 2 הצעות לשינוי האופן בו אנו מקצים כיום את דירות הקבע החדשות שלנו, הגיע לשיחה פתוחה ב- 18.9.22. עקב מורכבות הנושא, השיחה היתה טעונה והביאה ציבור גדול. לאור הדברים שנאמרו בשיחה המזכירות קיימה 2 דיונים נוספים שבסופם הכריעה כי אין זה ראוי ונכון להתקדם עם המסמך להכרעת הציבור וכי יש לבחון דרכים אחרות לטיפול במצוקת הדיור בקיבוץ (בנוסף לבנייה החדשה). צוות מזכירותי מצומצם הוקם על-מנת לבחון דרכים אחרות להקצאת דיור הקבע (לדוגמה: ותק מצרפי והשפעותיו על התור).

מודל הפרטת דיור הקבע (מודל שפיים) – צוות מטעם רשות הבניה עמל והביא הצעה לרשות הבניה לחידוש המודל שכבר פעיל במשך 12 שנה. רשות הבניה אישרה את המסמך. המודל החדש שזכה לתמיכה במזכירות, הועבר לשיחה פתוחה על-מנת לשמוע את הציבור. השבוע התקיימה השיחה (13.11) שהיתה רבת משתתפים ודוברים. למרות שמדובר בנושא טעון, השיחה התנהלה באווירה נעימה ומכבדת. הדברים שנאמרו סוכמו והצוות המצומצם כבר תיאם פגישה להתייחסות לכל הסעיפים שבסיכום. לאחר שהצוות יסיים את התייחסויותיו, הנושא יוחזר לרשות הבניה וממנה אל המזכירות וחזרה אל הציבור.

ירידה מקומה שניה מטעמי בריאות – השבוע ועדת דירות אישרה מסמך שהביא צוות מצומצם, המורכב מנציגי ועדת דירות ומערכת הבריאות. המסמך יועבר למזכירות בשבוע הבא לדיון. מטרת המסמך: להסדיר את אופן ההגדרה של אלה הזקוקים לרדת לקומת קרקע מטעמי בריאות, להגדיר את הפעולות שהקיבוץ מממן ואת לוחות הזמנים לתהליך. בחודשים האחרונים ועדת דירות הורידה 6 משפחות מקומה שניה, כאשר מרביתן מטעמי בריאות. ישנן למעלה מ- 30 משפחות מעל גיל 70 המתגוררות בקומה שניה ועלינו להיערך לכך. כשהמסמך יאושר – הוא יפורסם לציבור.

בית גן שביט – צוות מזכירותי שדן בשימושים האפשריים בגן שביט החליט על הסבת המבנה לדירות מעבר עבור משפחות. ההחלטה על כך הגיעה בעקבות התעקשות של איתי הראל (רכז רשות הבניה) לבחון אפשרות של תכניות אמיתיות ותמחור ריאלי של העבודה. לאור הנתונים שהוצגו, הצוות המליץ פה אחד על הסבת המבנה והמזכירות אישרה את המלצת הצוות. כעת באחריות ועדת דירות / רשות הבניה לקבל החלטה האם הופכים את המבנה ל-3 דירות יחסית גדולות עם 3 חדרי שינה או ל-4 דירות קטנות יותר עם 2 חדרי שינה. לאחר ההחלטה, הפרויקט ייכנס לשלבי תכנון ותמחור סופיים וייכנס לתכנית העבודה של 2023.

בניה חדשה בארמוני – רשות הבניה נמצאת בשלבים אחרונים של בחירת אדריכל והחלטות הנוגעות לדגמי הבתים שייבנו בשכונה. זו הזדמנות להביע הערכה גדולה לניר ואיתי רכזי הרשות על קידום ודחיפת הנושא ולשירי טבת על כל הסיוע המקצועי.

מכרזים בדירות מעבר – בוועדת דירות עומלים במרץ על הצעה לשינוי האופן בו מציעים את דירות המעבר למשפחות. ההצעה החדשה מציעה לעבור לשיטה של מכרזים לצד קריטריונים ברורים שיארגנו את התור בין הפונים. הגדרת הקריטריונים היא המשימה המרכזית כעת על שולחנה של הוועדה. בנוסף, לצד שיטה זו ייבחן מחדש הנוהל של "שיפוץ ללא דייר" – האם להוציא דירה למכרז לפני שיפוץ או לאחריו. שאלות אלו ועוד נמצאות כעת על שולחנה של הוועדה. חשוב לנו להדגיש כי כל עוד לא הוחלט אחרת, כל הדירות הנמצאות כעת בשיפוץ ימשיכו להימסר לציבור עפ"י הנוהל הקיים כיום.


ג"ש היום ומחר – תהליך ציבורי להכרות עם מצבו של הקיבוץ כיום


מזכירות הקיבוץ מובילה תהליך ציבורי ייחודי ומזמינה את כל הציבור מכתה י' לקחת בו חלק.

התהליך ייפתח במפגש חגיגי בבית העם בו לצד כיבוד יתקיימו 4 הרצאות TED קצרות על מצב הקיבוץ בתחומי החיים השונים. המפגש יתקיים ב-2 מועדים שונים (עם תכנים זהים): 16.12 - יום שישי בבוקר ו-21.12 - יום רביעי בערב.

בחודש שלאחר מכן יתקיימו בבית אורי מפגשי העמקה בתחומים ייעודיים לכל החפצים בכך ולבסוף יתקיים סקר ציבורי גדול ומקיף על תחומי החיים שלנו ועל רצון החברים לבחון שינויים והתאמות באורחות חיינו. פרסום מסודר יצא בשבועות הקרובים.

הציבור כולו מוזמן לקחת חלק!

עד כאן להפעם.

שבת שלום, איריס ועילם

0

יש להתחבר כדי להגיב

משולחן המזכירות

בישיבה שהתקיימה ב-09/11, המזכירות דנה בשני נושאים: הבאת נושא הקצאת דיור הקבע לדיון ציבורי, ועיצוב הסקר/השאלון הציבורי שייערך בסיום תהליך הלמידה בקיבוץ.

0
לפרוטוקול המלא >

יש להתחבר כדי להגיב

עדכון מודל דיור הקבע | צפייה בשיחה

ביום א' האחרון (13/11) התקיימה בבית אורי שיחה פתוחה על הצעת רשות הבניה להמשך יישום מודל דיור הקבע (שפיים).

ניתן לצפות בשיחה הנ"ל וכן בשיחות קיבוץ קודמות בדף המיועד לכך באתר הקיבוץ.

0
לצפייה (חברים בלבד) לחצו >

יש להתחבר כדי להגיב

כתבו עלינו בעיתון | מקור ראשון


בגן-שמואל לא מתכוונים לעזוב את הארץ: "אנחנו יהודים, ציונים, אוהבים את המדינה הזו"


משה מאירסדורף, עורך באתר האינטרנט של השבועון מקור ראשון והצלם יוסי אלוני, בכתבה שפורסמה ביום שלישי האחרון ובה ראיונות קצרים עם חברי גן-שמואל לאור תוצאות הבחירות.
0
לכתבה המלאה - לחצו >

יש להתחבר כדי להגיב

ערב צוות ומתנדבים | בית דורות

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


אתמול התקיים בבית דורות ערב גיבוש והוקרה לצוות העובדים המקצועי והמסור, למתנדבות ולמתנדבים הרבים שפוקדים את הבית לאורך שנים רבות ותורמים מזמנם וכישוריהם לרווחת הדיירים.

תודה לכל השותפים והשותפות, על ההשקעה, על ההתגייסות ועל רוחב הלב.

0

יש להתחבר כדי להגיב

שעת סיפור | ספריית הילדים

< דפדפו ימינה ושמאלה בגלריה >

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


השבוע אירחנו בספריית הילדים

את רונית דה פאס הנהדרת!

תודה גדולה לכל המתנדבים והמתנדבות בשעת הסיפור, הילדים מאוד נהנים לשמוע ולהכיר דמויות חדשות, הן בקהילה שלנו והן בסיפורים.


לקראת החורף התחדשנו בשטיח חמים ונעים. תודה לעמית יגאל על הסיוע ולנדיב - על השינוע.

בנוסף, מחוץ לספריית הילדים הוצבה ארונית ייעודית להחזרות.

אנא הקפידו להחזיר את הספרים בצורה מסודרת ולא להשאירם בכניסה לבית החינוך וכו'.


הורים, סבים, סבתות וכל מי שחפצה נפשו - נשמח לעזרתכם בפתיחת הספרייה, ברישום השאלות הספרים, וכמובן גם לארח אתכם.ן לשעה קלה של סיפור וחוויה משותפת.

להתנדבות ובכל שאלה או בקשה, צרו קשר עם עינת בן-זאב.

0

יש להתחבר כדי להגיב

ילדים ממליצים על ספרים

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


עכבר הספריה

מאת דניאל קרק


נגה ריינס - גנון פרפר

אוהבת את דמותו של העכבר, כי הוא קורא


ספריית הילדים פתוחה לעיון,

הפעלות וגם להשאלות,

בכל יום רביעי החל מהשעה 16:00


להתראות!

0

יש להתחבר כדי להגיב

פעילויות בבית נחמה | הזמנה

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


חברות וחברים,

מצורפת תכנית הפעילות בבית נחמה לשבוע הבא, מוזמנים בשמחה!


"קפה אצל נחמה" - מועדון חוגי אחר הצהריים שלנו, חוזר לפעילות.

מפגשי סריגה באווירה חורפית של בית קפה עם מוזיקת רקע וחברה נעימה, ביום ד' בשעות 17:00-18:00.

מוזמנות ומוזמנים להצטרף אלינו!

אין צורך בציוד סריגה או בידע מוקדם. 

קפה ועוגה של הקמה - עלינו.


שבת שלום ולהתראות,

צוות בית נחמה

0

יש להתחבר כדי להגיב

החממה למוזיקה | רינת לומסטרה

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


בשבוע הבא מתחילים:

עכו האיטלקים והים

רסיטל לקול ופסנתר

קונצרט ראשון בסדרה הקאמרית שלנו,

עם אומנים מצוינים מהשורה הראשונה


יום שבת, 26/11

11:00 - קפה ועוגה

11:30 - תחילת הקונצרט


לתושבי גן שמואל הכניסה חופשית בהרשמה מראש, מוזמנים באהבה


בכל שאלה ובקשה מוזמנים לפנות לרינת.

שבת שלום, ולהתראות בחממה למוזיקה!

0
החממה למוזיקה בפייסבוק >

יש להתחבר כדי להגיב

אדמה טובה | ליאת פארי ונעמי יצהר

< דפדפו ימינה ושמאלה בגלריה >

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


יום אחד, באמצע שנות השמונים, יצאו ילדי קבוצת תמר עם ניבה (בארי) רוני (לפידות) ונעמי (יצהר) לטיול מעבר לכביש הלבן.

הלכנו קצת, ואז עקץ אותי דבור. נעמי מיד אמרה שיש צמחים שמתאימים במיוחד לעקיצות, אבל לא היה לנו אותם אז היא הציעה לעצור ולהכין תה.

עשינו הפסקה עם תה זעתר טרי מלא בדבש. זה היה תה הצמחים הראשון ששתיתי בחיי, והוא היה ממש טעים וגם עזר נגד עקיצות..!

מאז עשינו עוד טיולים והרפתקאות עם נעמי ואולי נספר עליהם בהמשך, אבל בינתיים הצעתי לה לעשות ביחד פינת ליקוט לעלון, כי יש כאן מסביבנו - כל כך קרוב ונגיש - המון צמחים טובים, ועוד מעט אחרי הגשם בכלל תהיה חגיגה.

היא הסכימה בשמחה, ועל הדרך הזכירה לי שכנראה מה שעזר לעקיצה אי שם בשנות השמונים לא היה התה אלא הדבש שהיא מרחה על העקיצה, והוא ממש מומלץ להקלה והרגעה במצב כזה.


ליקוט ראשון


מאחר ועוד יותר סתיו מחורף, ושלהי הקיץ והסתיו לא ממש הותירו ליקוטים בחצר הקיבוץ, בחרנו לפתוח במה שמצוי בחצר, יעיל מאד לתקופת קור והצטננויות החורף, אבל שופע מטובו כל השנה: הזית.

השורה התחתונה: מִרְתָּח עלי-זית


למשקיענים - כמעט 100 עלים, רחוצים מאבק, מבושלים ב-3 ליטר מים ברתיחה עדינה 30-40 דקות. לאחר הקרור לסנן, לשמור בבקבוק זכוכית במקרר, להשתמש כמו תמצית. כפית לכוס תה.

למקצרים - 5-10 עלים, 15 דקות רתיחה עדינה בחצי ליטר מים ולשתות.

למשקיענים מתקדמים - לייבש עלי זית ולטחון לאבקה. מה-זה שווה עם יוגורט מהמחלבה!

איפה למצוא את עצי הזית? באזור בתי הילדים, בדרך לשיכון ותיקים הישן בין בתי החברים, ליד חדר האוכל, ליד הרפת ובשטח המוסד.


עצי הזית הפזורים אצלנו, הם רובם שריד ל"יער הרצל" הראשון באמת שניטע בארץ-ישראל (אפילו אנשי חולדה, שם לכאורה ניטע יער הרצל הראשון ונבנה בית-הרצל, נאלצו להודות בכך).

בשבט תרס"ז, (כנראה בט"ו בשבט), פברואר 1907, דויד וולפסון, נשיא התנועה הציונית, נטע במו-ידיו את עץ הזית הראשון ב"יער-הרצל" שלנו, בחלקה שנתרמה בידי האחים גולדברג מחדרה לקרן-הקיימת. ב-1909, נתנה הקרן הקיימת את הקרקע לחווה החקלאית גן-שמואל לעבדה ולשבת בה.

הוסיף למסורת-הזית שלנו הד"ר הלל יפה הידוע שלא רק הציל (בחלקם...) את ראשוני העליות והחלוצים ממלריות למיניהן, אלא אף נתן לראשוני גן-שמואל בשנות העשרים הראשונות לעבד ולטפל בכרם הזיתים שלו, ובכך החייה את נפשם.

ובל נשכח את הזייתיה המופלאה בבית החרושת. הפרסומת בעתונות אמרה: ילדי גן שמואל נראים כל כך טוב כי כל יום הם אוכלים חופן זיתים.

אבל הרבה לפני כולם, היו כאן הביזנטים, והשאירו עדות מוצקה למפעל שמן-הזית המקומי: בית-בד לאצירת שמן-זית. ים וממל, שביניהן היו נפרכים הזיתים וגלעיניהם, אחר-כך מוכנסים לסלים שטוחים ונלחצים במכבש-בורג לסחיטת השמן. שום שימוש אחר לא נעשה במתקנים כהללו, וזו החווה הביזנטית המשקיפה ממרחק של כמעט 1500 שנה על בית-אורי ועל כולנו.


בתמונות המצורפות אשר נדלו מן הארכיון ניתן לראות את עצי הזית בדרך לבתי הילדים, את "זית הרצל" ע"י חדר האוכל, את צשקה וילדי הקיבוץ מוסקים זיתים בחצר (1935), את מערך המיון וקו מילוי הזיתים בבית החרושת בשנות ה-60 וה-70, ואת אבני הים והממל בין בתי הקומותיים בשנות ה-30, וכיום.

שבת שלום ולהתראות בליקוט הבא,

ליאת ונעמי.

0

יש להתחבר כדי להגיב

מועדון יום ב' | הזמנה

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


שלמה המלך

ומשפט החלפת העוברים


סיגל מורג - חברת קיבוץ עין שמר ומורה לתנ"ך בבי"ס "גוונים", מסבירה על הקשר האקטואלי בין משפט שלמה התנ"כי לפרשת העוברים המסעירה את הציבור


יום ב' הקרוב, 21/11

בשעה 17:30 בבית אורי


נשמח מאד לראותכם!

צוות מועדון יום ב'

0

יש להתחבר כדי להגיב

הגלריה לאמנות | אורית קוליקובסקי


עגלות הסתיו והאביב


ביום שבת הקרוב, 19.11, בשעה 12:00

יתקיים שיח גלריה

עם האמנית דליה מאירי

בנוסף, האמנית תהיה בתערוכה בשבת האחרונה בה תוצג - 26.11


מתוך כתבתו של יובל דניאלי - צייר, פסל, ומבקר אמנות וארכיונאי ישראלי, שפורסמה בעיתון "זמן קיבוץ":

"דליה מאירי היא אומנית מוערכת שלזכותה עשייה אמנותית רבת שנים והישגים. כאשר היא מופיעה בתערוכת יחיד בגלריה קיבוצית הנחשבת עדיין כפריפריה, זו סיבה לגאווה ורלוונטיות מקומית. דליה מאירי היא פסלת בת ההתיישבות העובדת (ילידת מולדת, חיה ויוצרת ביישוב יובלים) והקשר אל חומרי האדמה והארץ ניכר ביצירותיה"

לכתבה המלאה - לחצו >


ימים ושעות פתיחה

ה' - 16:00-18:00

ו'-ש': 11:00-14:00

מוזמנים באהבה, להתראות בגלריה!

0
לדף הפייסבוק של הגלריה >

יש להתחבר כדי להגיב

מהווי קיבוץ גן-שמואל | הדפסה מחודשת

< דפדפו ימינה ושמאלה בגלריה >

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


חברים וחברות,

בתחילת השבוע הבא אדפיס חוברות נוספות עם איורים לפנס-קסם ששימשו להקרנה בימי שישי, כחלק מההווי התרבותי בקיבוץ בשנות ה-40 וה-50.

רעיונות וטקסט | בולק פגי

איורים | יוחנן סימון

להזמנות פנו אליי עד יום א' ה-20.11.

תודה ושבת שלום,

אורית קוליקובסקי

0

יש להתחבר כדי להגיב

אמילי | סרט בהיכל התרבות מנשה יום ב', 21/11, 20:30

סיפורה של הסופרת אמילי ברונטה.

העולם החליט עבור אמילי שהיא חייבת להיות צייתנית, שקטה ונעימת הליכות. אסור לה לומר את שעל ליבה או לחלוק עם אחרים את מחשבותיה וחלומותיה. למרות זאת - אמילי היא אישה יצרית, עוצמתית וחייתית. הרגשות סוערים בה, הקול שלה מתחנן להישמע והרעיונות שלה גודשים את מוחה. היא לא מתכוונת לציית לסביבה שלה, והיא הולכת להראות לעולם שלכישרון שלה אין סוף.


לרכישת כרטיסים ופרטים נוספים
לחצו כאן


חברי וחברות הקיבוץ מוזמנים לרכוש כרטיסים (30 ש"ח) גם דרך שלומית אלוני כחצי שעה לפני ההקרנה, בכניסה לפואיה

0
ללוח המופעים המלא >

יש להתחבר כדי להגיב

תוצרת בית | דנית ואופיר

ניתן להגדיל את התצוגה בתנועת צביטה נפתחת


הפעם אנחנו משתפות איתכם מתכון פשוט פשוט פשוט, קל קל קל וטעיםםםם!

קרקרים נטולי גלוטן, מהירים, לא דורשים שום התערבות של מכשיר חשמלי, ולוקחים 5 דקות הכנה ו-8 דקות אפייה.

אם תוסיפו לפלא המקסים הזה ממרחים שונים – אתם בגן עדן!

למשל:

ממרח אבוקדו (של גן שמואל כמובן!) – אפשר סתם למעוך אבוקדו, אבל כדי שהוא ידבר מקסיקנית, תוסיפו לו עגבניות חתוכות קטן קטן, בצל רגיל או ירוק חתוך קטן קטן, כוסברה או פטרוזיליה קצוצות, מלחפלפל והפכתם אותו לגאוקמולי!

ממרח עגבניות – הניחו כ-5 עגבניות בתבנית, רצוי גם כמה עגבניות שרי, הוסיפו בצל לבן או סגול חתוך לרבעים ומי שמעז גם חצי פלפל חריף. שימו בתנור על חום 220 מעלות עד שהירקות משחירים קצת. הורידו את קליפות העגבניות ושימו הכל במעבד מזון או בבלנדר עם 2 שיני שום, כוסברה או פטרוזיליה, מלחפלפל ואתם מסודרים!

ממרח פלפלים – הניחו בתבנית מתאימה לתנור כ-5 פלפלים (גמבה) בכל מיני צבעים והכניסו לתנור חם מאוד (כ-220 מעלות) עד שהפלפלים משחירים. הוציאו ושימו בשקית ניילון סגורה כ-10 דקות. קלפו את הפלפלים והוציאו גרעינים. הכניסו למעבד מזון עם 2 שיני שום, 3 כפות שמן זית, חופן פרוסות שקדים, כף חומץ, כפית מייפל או סילאן, כפית אורגנו ומלחפלפל – ויש לכם ממרח מדהים!

למתכון והוראות ההכנה – לחצו עוד

עוד

קרקרים נטולי גלוטן מקמח שקדים 

התבלינים של איילת


מצרכים:

  • 1 כוס קמח שקדים
  • 1 ביצה
  • 1 כפית גדושה תערובת תבלינים כלשהי - טוסקנה / זעתר וכו' (אם בתערובת אין מלח - להוסיף כ-½ כפית מלח), אפשר גם רק מלחפלפל.
  • 2 כפות שמן זית ועוד שמן זית לשימון

הוראות הכנה:

  • מחממים תנור ל 180 מעלות
  • בקערה, שמים את כל המרכיבים ומערבבים היטב עד שהם מתגבשים לכדי בצק. אין צורך במיקסר, פשוט לערבב עם כף ואם צריך - ללוש מעט עם הידיים כדי לגבש את המרכיבים לכדי בצק
  • משמנים שני דפי אפיה בשמן זית, מניחים את הבצק בין שני הדפים כשצדם המרוח כלפי הבצק ומרדדים לעלה דק
  • מסירים את הדף העליון ומעבירים את דף האפיה עם הבצק לתבנית, וחורצים עליו סימני חיתוך לריבועים או מעוינים
  • מכניסים לתנור לכ-8 דקות או עד שמזהיב (תלוי בתנור)
  • מוציאים, מצננים קצת, חותכים / שוברים - ומגישים

בקבוק יין, גבינות של המחלבה, ממרחים... ואתם על ענן!


בתאבון, וספרו לנו איך יצא!

שבת שלום, דנית ואופיר

0

יש להתחבר כדי להגיב

נקודה למחשבה | גלעד קאלך

חידת תרתי משמע


הכל פתוח - כל תוצאה אפשרית.
זו התשובה למאמינים שהעולם שטוח.
(4,3,5)


שלחו את התשובה למייל שלנו:
AlonGS@ganshmuel.co.il

בין הפותרים.ות נכונה יוגרל שי צנוע
שיחכה לזוכה בתא הדואר


פתרון החידה הקודמת: מאה אחוז כותנה

ענתה נכונה וזכתה בהגרלה: אילנית חנני

0

יש להתחבר כדי להגיב

זה הכל להפעם

תודה לכל מי שנתנו יד להוצאת העלון


ככל והדבר אפשרי, העלון מנוסח
באופן המתאים לכל המינים.
במקרים בהם הנוסח איננו כזה,
אנא קבלו זאת בהבנה.


תגובות, שאלות, רעיונות ושאר ירקות
יתקבלו בברכה כאן או במייל:
AlonGS@ganshmuel.co.il

להתראות בעלון הבא,
ורד גולן

0
לכל העלונים >

יש להתחבר כדי להגיב

דילוג לתוכן